Novinky

Dílny pro praktickou výuku řemesel odevzdáme v termínu

13.05.2021

Dílny pro praktickou výuku řemesel odevzdáme v termínu

Střední odborná škola ve Frýdku-Místku bude mít dvoje nové dílny pro praktickou výuku řemesel. Na stavbách dvou objektů momentálně pracujeme na střechách a fasádě, stejně tak na interiérech. Největší zakázka v historii krajského školství, by měla být hotová na podzim. Následovat bude technologické vybavení dílen.

„Výstavba středoškolských dílen ve Frýdku-Místku je naší největší investicí v oblasti školství od vzniku Moravskoslezského kraje, tedy od roku 2001. Nové budovy už mají osazena okna i dveře, aktuálně se dokončuje zateplení fasády a střechy, pracuje se na všech rozvodech i na vnitřních omítkách nebo podlahách,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania a doplnil, že krajskou kasu přijdou nové dílny včetně veškerého vybavení na více než 293 milionů korun.

Jedna ze dvou budov dílen vyrůstá přímo u školy v ulici Lískovecká, druhá bude v ulici Na Hrázi. „Technické obory a řemesla v Moravskoslezském kraji podporujeme dlouhodobě. Vytvořit supermoderní zázemí pro odbornou výuku je proto velmi důležité,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že dílny Lískovecká budou mít například svařovnu, dílnu CNC pálení a soustružnické, zámečnické a frézařské dílny. V prostorách Na Hrázi budou elektrodílny, brousící box, ale taky podvozková, diagnostická a karosářská dílna.

„Přes nouzový stav a četná omezení protipandemických opatření zakázku realizujeme podle platného harmonogramu a dílo dokončíme v termínu. Kromě nouzového stavu byl pro nás na obou stavbách omezující i nedostatek místa pro zařízení staveniště, kdy bylo obtížné koordinovat jednotlivé, po sobě jdoucí dodávky,“ uvedl stavbyvedoucí dílen v ulici Lískovecká Martin Pešat. Tomáš Sojka, stavbyvedoucí dílen v ulici Na Hrázi, dodal, že termín zhotovení „své stavby“ rovněž dodrží.