Historie

30 let s námi

Beskydská stavební vznikla v roce 1992 z  Okresního podniku služeb Frýdek-Místek, závod Třinec a spadala majetkově pod společnost Dopravní stavby Ostrava. Zatímco se mateřská firma zaměřovala na tu část stavebnictví, kterou měla v  názvu, Beskydská stavební realizovala spíše novostavby a rekonstrukce v  oblasti pozemního stavitelství.

Společnost přešla v roce 2010 do rukou managementu a v  roce 2017 se stala součástí třinecké skupiny Smolo, která se zaměřuje na odpadové hospodářství, dopravu, bourací práce, recycling a  stavitelství.

Za svou profesní způsobilost a pečlivost získala řadu odborných ocenění. Je prověřeným a důvěryhodným dodavatelem novostaveb, výrobních hal, citelných rekonstrukcí památkově chráněných objektů a zdařilých modernizací.

2020

2020

Slavnostní prezentace (14. ledna) největší zakázky v  historii ryze české stavební firmy: Nový univerzitní areál na ostravské Černé louce. Projekt v hodnotě 1,1 miliardy korun je jednou z  největších investic svého druhu ve  vysokém školství v  Česku. Projekt realizujeme v  konsorciu s  ostravským závodem firmy IMOS Brno. 

2019

Ocenění ministra průmyslu a obchodu ČR za výstavbu II. etapy stavby Vývojový areál Fryčovice.  

2018

Hlavní cena v  soutěži Stavba roku Moravskoslezského kraje za zdařilou rekonstrukci novorenesanční Ringhofferovy vily z  roku 1892 v  Kopřivnici. 

2017

Stali jsme se součástí silné české skupiny Smolo, a.s. To zásadně zvýšilo v  mnoha ohledech naši konkurenceschopnost. Se sesterskými firmami spolupracujeme především v oblasti bouracích prací, recyclingu odpadů a na realizaci liniových staveb, stejně jako v  dopravě. 

Odevzdali jsme další prestižní zakázku pro složky Integrovaného záchranného systému: stavbu vrtulníkového hangáru v  Ostravě. Postavili jsme komplex Steel Ring: závodní dráhy společně s  Centrem bezpečné jízdy a gastronomickým zázemím v  Třinci. 

2016

Více se  prosazujeme v  oboru staveb pro zdravotnictví, příkladem toho je rekonstrukce Mezioborové jednotky intenzivní péče v  Nemocnici Třinec. Revitalizace veřejného prostranství v centru města Karviné je také našim dílem, stejně jako stavební úpravy internátu pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí, který je památkově chráněnou budovou. 

2015

Rekonstrukce a adaptace památkově chráněného Národního domu v  Bohumíně. Secesní budova nově slouží jako hotel s  tanečním sálem, restaurací, pivními lázněmi a muzeem. Náš rukopis nese oceněná stavba roku: I. etapa Vývojového areálu ve Fryčovicích. Ve stejném roce jsme postavili i novou tělocvičnu a učebny pro Gymnázium Karviná nebo Autosalon Škody pro firmu Karireal, Třinec.  

2014

Rekonstrukce Knihovny v  Třinci na moderní multifunkční budovu společně s  kavárnou získala v soutěži  Stavba roku 2014  Moravskoslezského kraje  čestné uznání v kategorii „Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce“. Projekt jsme realizovali jako vedoucí člen sdružení společně s akciovou společností  VS-Invest. 

2013

Výstavba Sportovního klubu – Ostravice Sport je krásná dřevostavba s recepcí, restaurací, luxusním wellness centrem a konferenčními prostory. Léta nepoužívaný bazén v  ostravské Porubě jsme ve stejném roce proměnili na moderní sportovní a relaxační zázemí. 

2012

Dostavěli jsme Sportovní areál ve Smilovicích, a tak mají místní i turisté k  dispozici moderní sportovní zařízení s  restaurací, bowlingem, sportovní halou, tenisovými kurty, fotbalovým hřištěm a ubytováním pro 40 hostů. Ve stejném roce jsme rekonstruovali hotel Sepetná v Ostravici.