Novinky

Novojičínská hala ABC již slouží sportovcům

17.04.2020

Novojičínská hala ABC již slouží sportovcům

Zakázka Rekonstrukce, přístavba a nadstavba haly ABC v Novém Jičíně byla kolaudována bez závad a nedodělků. Ve sportovním zařízení již proběhlo finále Českého poháru starších žáků ve volejbalu.

„Loni v květnu si Beskydská stavební převzala stavbu a letos 20. února proběhla kolaudace. Musím říci, že se hala povedla. Jak je to u starých objektů běžné, i zde se vyskytly technické problémy, o kterých jsme dopředu nevěděli, avšak vždy se všechno operativně vyřešilo. Se zhotovitelem jsme měli bezproblémovou spolupráci,“ uvedl Ing. Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín, která byla investorem.

Původní hala byla postavena v roce 1985 a její technický stav a energetická náročnost neodpovídaly dnešním požadavkům.

Hlavním cílem rekonstrukce bylo snížení energetické náročnosti objektu zateplením stávajících stěn a střechy a výměnou dveří a oken za výplně s izolačním trojsklem.

Sportovní objekt získal nástavbu a přístavbu nářaďovny. Nástavba a přístavba haly byly provedeny v klasické zděné technologii pomocí přesných keramických tvárnic s klasickým krovem s finální plechovou krytinou. Fasáda je tvořena oku lahodící kombinací silikonové jemnozrnné probarvené omítky a dřevěného obkladu.  Do haly byla nově vestavěna nosná ocelová konstrukce tribuny pro sto diváků a hala je nově bezbariérová.

Zadavatel: TJ Nový Jičín. Stavbyvedoucí: Ing. Jozef Staník. Objem prostředků 27,2 milionů korun.