Tiskové zprávy

Přebíráme staveniště pro největší investici do krajského školství

17.02.2020

Přebíráme staveniště pro největší investici do krajského školství

Nové supermoderní dílny pro praktické vyučování Střední odborné školy ve Frýdku-Místku postaví Beskydská stavební z Třince. Zázemí pro odbornou výuku, které posune kvalitní technické vzdělávání v okrese na zcela novou úroveň, vznikne ve dvou nových budovách v ulici Lískovecká a Na Hrázi. Sloužit bude především žákům strojírenských oborů.

„Obě stavby provedeme souběžně, skelet staveb je navržen z prefabrikovaného železobetonu a počítá se založením na vrtaných pilotách,“ uvedl Ing. Jiří Kuchtíček, vedoucí střediska HSV 13 Beskydské stavební, které bude projekt realizovat. Po převzetí staveniště v úterý 28. ledna budou stavaři potřebovat zhruba dva týdny na jeho vybavení a samotné stavební práce začnou v únoru. Hotové stavby mají být předány uživateli v termínu 630 dní od převzetí staveniště.

Celkové náklady na stavbu dosáhnou 183 milionů korun. Tak velká investice do školství je na poměry krajů výjimečná. Zřizovatelem školy a investorem projektu je Moravskoslezský kraj. „Je to další významná zakázka, kterou bude Beskydská stavební v následujícím období realizovat. V polovině ledna jsme podepsali společně s ostravským závodem IMOS Brno smlouvu na výstavbu nového kampusu Ostravské univerzity s cenou stavby ve výši 1,1 miliardy, také jsme převzali staveniště pro rekonstrukci budovy Gymnázia s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Aktuálně jsme dokončili novostavby sportovních hal v Českém Těšíně a Šenově u Nového Jičína a před dokončením je sportovní hala ve Vřesině a rekonstrukce domova Slunovrat v Ostravě,“ doplnil předseda dozorčí rady Beskydské stavební Ing. Daniel Pieszka.

Beskydská stavební působí na trhu již 28. rokem. Zaměřuje se na všechna odvětví pozemního stavitelství, zejména na stavby pro školství, zdravotnictví a administrativu. Realizuje jak novostavby, tak náročné rekonstrukce, mimo jiné i staveb historických. Zkušenosti má i z realizace průmyslových a ekologických staveb.

Firmu tvoří devět výrobních středisek: čtyři střediska hlavní stavební výroby (v Třinci, Frýdku–Místku a Ostravě) a pět středisek profesních. Společnost paří do skupiny Smolo a využívá potenciál sesterských firem zaměřujících se mimo jiné na sanační práce, recyklaci a odpadového hospodářství.