Novinky

Skončila další etapa rekonstrukce Sanatoria Jablunkov

08.10.2021

Zaměstnanci IPS Třinec, a.s. dokončili druhou etapu rekonstrukce lůžkových oddělení Sanatoria Jablunkov. Jediné zařízení v kraji pro léčbu tuberkulózy tímto zvýšilo komfort hospitalizace pacientů, úpravou prošlo také zázemí pro zdravotnický personál. Slavnostní otevření proběhlo v úterý 5.10.

Rekonstrukcí vzniklo 14 pokojů pro celkem 35 osob. Zásadní změnou bylo vybudování nových sociálních zařízení, takže každé dva pokoje nyní sdílí koupelnu s toaletou.

Rekonstrukce zahrnovala také výměnu oken a prosklené stěny pro východ na lodgii. V celém patře jsou nové vinylové podlahy, omítky, rozvody zdravotechniky, elektroinstalace a vzduchotechniky. Součástí dodávky bylo částečně i vybavení objektu,“ uvedl stavbyvedoucí Ing. Ivan Stryja.

„Budova našeho sanatoria je památkově chráněná, což celou stavbu mírně komplikovalo. Kromě hygienických a bezpečnostních podmínek bylo totiž nutné splnit také požadavky z hlediska památkové péče. To se podařilo,“ doplnil ředitel Sanatoria Jablunkov Jan Zawada. Investiční akce navazuje na první etapu modernizace, kterou společnost IPS Třinec realizovala v roce 2018. Tehdy proběhlo mimo jiné osazení nového výtahu a realizace nového komunikačního systému sestra-pacient. Loni provedla naše společnost v areálu kompletní rekonstrukci čistírny odpadních vod sanatoria.