Novinky

Špičková tělocvična pro veškeré halové sporty

18.03.2020

Špičková tělocvična pro veškeré halové sporty

Studenti Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně se dočkali nové školní tělocvičny. Za 60 milionů korun ji ze svého rozpočtu nechal vybudovat Moravskoslezský kraj. Zhotovitelem byla Beskydská stavební, výjimečná jsou řešení interiéru a vybavení. 

 „Hala musela korespondovat se  sousední funkcionalistickou budovou školy, která je památkově chráněna. V interiéru tělocvičny je poměrně zajímavé propojení oceli a  barevných dřevotřískových OSB desek, které jsme dle návrhu použili na obložení stěn. Přiznané jsou i konstrukce střechy z  oceli,“ představil projekt stavbyvedoucí Ing. Jiří Kuchtíček. 

Tělocvikáři, studenti a sportovci, kteří ji budou používat v  odpoledních hodinách, jsou nadšení z toho, že se hala postavila v takové kvalitě. Nová tělocvična má rozměry 40 na 20 metrů. Povrch tvoří podlaha Gerflor nejvyšší kvality. Mohou na ní bezpečně sportovat děti i dospělí, dají se zde provozovat na vrcholové úrovni veškeré halové sporty: florbal, házená, futsal, volejbal, tenis, basketbal, softbal. Doplňkově je zde možno umístit 5  badmintonových kurtů. 

Hala má hlediště pro diváky, čtyři šatny včetně sprch a sociálního zařízení, kabinety pro učitele, nechybí ani klubovna a míčovna. Součástí vybavení jsou sklopné koše na basketbal a elektronické výsledkové tabule.  

Původní tělocvičnu musel kraj uzavřít a zbourat v  roce  2011. Ukázalo se, že měla narušenou statiku a obsahovala silně karcinogenní azbest.  

 „V dubnu 2017 schválili krajští zastupitelé výstavbu nové tělocvičny a následovalo nutné kolečko výběrových a zadávacích řízení. Jsem rád, že zhotovitel dodržel všechny nasmlouvané termíny a gymnazisté tak už mají k  dispozici nové sportoviště,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Kania.  

Dobrou spolupráci se zhotovitelem si během slavnostního předání budovy pochvaloval také ředitel školy RNDr. Tomáš Hudec, stejně jako autor návrhu Ing. arch. Czeslaw Mendrek. „Děkuji stavařům z Beskydské stavební za dodržení termínů i skvěle odvedenou práci,“ řekl během slavnostního předání stavby RNDr. Tomáš Hudec.