Referenční projekty

Stavební úpravy transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

Na větší komfort se nyní mohou těšit dárci krve i zdravotníci transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Díky kompletní rekonstrukci budovy, kterou realizovala Beskydská stavební, zde vzniklo moderní odběrové středisko odpovídající potřebám současné medicíny.

Nevyhovující stísněné prostory i starší sociální zařízení nahradily moderní odběrové sály, čekárny pro dárce, laboratoř, sklady a skladovací prostory s chladicí a mrazící komorou, zázemí pro personál a sociální zařízení.

„Objekt je třípodlažní a prošel generální rekonstrukcí dožilých vnitřních prostor, včetně dispozičních změn. V rámci zakázky jsme provedli kompletní výměnu střech, vybudovali nové ordinace, laboratoře, místnosti sester a lékařů, sklady a skladovací prostory s chladicí a mrazící komorou. Nové jsou i sociální zařízení, původní již nevyhovovala hygienickým požadavkům,“ uvedl vedoucí střediska 12 HSV Karel Labaj.

Tato zakázka byla v pořadí druhou, kterou společnost Beskydská stavební, a.s. realizovala v areálu nemocnice. První proběhla v roce 2007 a jednalo se o Dostavbu spojovacího koridoru v areálu nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně.

„Transfuzní oddělení má nyní zcela jiné dispoziční uspořádání vyhovující potřebám dárců i personálu. Ve veřejné části se nachází centrální recepce s vyvolávacím systémem. Manipulaci materiálů mezi patry usnadní servisní výtah. Všichni jistě ocení fakt, že celý objekt je klimatizován. Díky modernějším prostorám budeme moci rozšířit současnou dárcovskou základnu,“ ocenila vedoucí provozu transfuzního oddělení Ing. Markéta Matušů s tím, že se díky rekonstrukci zároveň zvýšil počet odběrových křesel, kdy je celkový počet 16.

Termín realizace:       01/2020 – 09/2020

Objednatel:                 Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.

Stavbyvedoucí HSV 12: Karel Labaj, Daniel Mrózek