Novinky

TAZO: z  nefunkčních hal nové středisko

22.01.2020

TAZO: z  nefunkčních hal nové středisko

Zanedbaná brownfiledová plocha v historické části Českého Těšína se proměnila na moderní středisko obchodu, služeb a zdravotnictví. Vkusný projekt jsme realizovali ve  spolupráci se sesterskou Smolo Recycling, která provedla bourací práce a výstavbu parkoviště a zpevněných ploch. 

Stavba nebyla jednoduchá, vyžadovala velký technický servis. Nakonec jsme si se vším poradili v  určeném termínu a výsledek je velmi působivý,“ hodnotí ředitel Beskydské stavební Ing. Jiří Dohnal, MBA. 

Venkovní stěny zachovalé budovy Kutzerových tiskáren z  19. století (poté Brněnské papírny) jsme obložili původní režnou cihlou, kterou jsme vytěžili při demolicích přístaveb. Tento materiál byl použit také na obložky oken celého objektu, na úpravy interiérů ve vstupní části a na chodbách.  

Více než polovina areálu je určena po zdravotnické služby, ordinace, lékárnu a rehabilitaci, šestinu plochy získala prodejna Albert, zbývající část obsadily malé obchody. V  areálu je k dispozici parkoviště se 78 místy.  

Našim záměrem byl vkusný projekt, zapadající do památkové zóny. Má sloužit občanům a oživit centrum města, aby i obyvatelé  této části dvojměstí měli blízko k  lékaři nebo za nákupy. Velký dík patří stavařům z  Beskydské stavební a pracovníkům Smolo, že byli schopni pružně reagovat na vícero změn v plánech, vycházeli nám vstříc a odvedli opravdu dobrou práci,“ uvedl investor Ing. Miroslav Rakowski.