Novinky

Z Beskydské stavební je nově IPS Třinec

10.09.2021

Z Beskydské stavební je nově IPS Třinec

Beskydská stavební, a.s. z Třince včera změnila název na IPS Třinec, a.s. Přední moravskoslezská společnost zaměřená na inženýrské a průmyslové stavby převzala značku firmy působící ve stejném odvětví v letech 1953 až 2001.

V posledních třech letech naše společnost svoji pozici na trhu výrazně posílila. Z malé regionální firmy se stala společností, které investoři důvěřují a nebojí se ji svěřit i technicky náročné zakázky. Převzetí ochranné známky původní společnosti IPS, u níž jsme někteří získali první profesní zkušenosti a se kterou jsme byli mnoho let pracovně i osobně spjati, cítíme jako obrovský závazek. S pokorou se pokusíme navázat na slávu a dovednosti realizačních středisek bývalé IPS a věřím, že tento krok přispěje k dalšímu rozvoji firmy. Z pohledu existujících závazků se však změnou značky pro naše zákazníky nic nemění,“ uvedl předseda představenstva a ředitel společnosti Daniel Pieszka.

IPS Třinec, a.s. má zhruba stovku zaměstnanců a momentálně realizuje jedny z největších zakázek v regionu – novostavbu Kampusu Ostravské univerzity v hodnotě jedné miliardy korun v konsorciu s ostravským závodem IMOSu Brno. Dále rekonstrukci a dostavbu Domova Březiny v Petřvaldu za 210 milionů korun a dva objekty dílen pro SOŠ Frýdek-Místku za 183 milionů korun, vše pro Moravskoslezský kraj. Kromě toho například sportovní halu pro obec Návsí za 125 milionů korun nebo výrobní areál ve Frýdlantu nad Ostravicí či prodejní a servisní areál Mercedes v Bravanticích pro soukromé investory.

Společnost se pyšní desítkami zajímavých realizací, řadou certifikátů a odborných ocenění za zvlášť náročné projekty. V loňském roce firma získala ještě pod původním názvem prestižní Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu za realizaci areálu TAZO v Českém Těšíně. Má na svém kontě hned několik titulů Stavba roku, například za rekonstrukci Národního domu v Bohumíně. V letošním ročníku soutěže má přihlášeny tři realizace.

Pracujeme převážně na území Moravskoslezského kraje, příležitostně pak v okolních regionech. Profesně se zaměřujeme na generální dodávky v oboru pozemního stavitelství, zejména na stavby průmyslové, občanské a inženýrské,“ doplnil Daniel Pieszka.

Firmu IPS Třinec, a.s. tvoří devět výrobních středisek: čtyři střediska hlavní stavební výroby (v Třinci, Frýdku – Místku a Ostravě) a pět středisek pomocné stavební výroby.