Novinky

Nový Domov: Rekonstrukce a dostavba zvýšily kapacitu i komfort

01.06.2021

Nový Domov: Rekonstrukce a dostavba zvýšily kapacitu i komfort

Domov se zvláštním režimem v Karviné je díky rozsáhlé rekonstrukci modernější a komfortnější. Přístavbou jedné z budov se navíc zvýšila o 25 míst jeho kapacita.

Zhotovitel – Beskydská stavební, a.s. – zvládl rozsáhlou rekonstrukci pavilonu „D“ a dostavbu budovy „H“ pro Nový Domov Karviná za pouhých 14 měsíců. Šlo o zakázku na klíč včetně vybavení, truhlářských prací, evakuačního výtahu, dodávky nábytku na míru a úprav okolí.

Kromě kompletní rekonstrukce ubytovací části v pavilonu „D“, kde jsme částečně změnili původní dispozice objektu, jsme vybudovali i architektonicky zajímavou, dvoupodlažní, moderní přístavbu. Do tohoto projektu byla zapracována a zrealizovaná tzv. inteligentní elektroinstalace s možností vzdálených přístupů s ovládáním, pro kterou se investor rozhodl s ohledem na zvýšení komfortu a bezpečí uživatelů,“ uvedl Marcel Konesz, vedoucí střediska 14 Beskydské stavební, a.s. z Třince. S ohledem na skutečnost, že podstatná část realizace probíhala v době šíření pandemie COVID-19, bylo nutné dodržovat přísné protiepidemických opatření vydané vládou ČR. Nestandardně byl zhotovitel nucen zabezpečit staveniště tak, aby nedošlo k ohrožení zdraví jak pracovníků na stavbě, tak také personálu objektu a vlastních uživatelů.  „Při vlastní realizaci jsme se potýkali s běžnými problémy, které se díky velmi dobré komunikaci se zástupci investora dařilo vždy urychleně řešit. Přál bych si, aby to bylo vždy tak,“ doplnil předseda představenstva Beskydské stavební, a.s. Marek Kufa poté, co náměstkovi hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiřímu Navrátilovi předal symbolický klíč do objektu.

Beskydská stavební, a.s. má rozsáhlé zkušenosti v realizaci staveb a zařízení pro poskytování sociálních nebo zdravotnických služeb. Jen v loňském roce realizovala mimo jiné technicky náročnou Rekonstrukci a dostavbu Domova Slunovrat v Ostravě, provedla stavební úpravy transfuzního oddělení Nemocnice Agel v Novém Jičíně nebo sanaci Zdravotního střediska Havířov. Momentálně staví mimo jiné Domov Důchodců v Dětmarovicích a provádí rekonstrukci lůžkového oddělení Sanatoria Jablunkov.